Connect with us

Kadın

Cinsel saldırıya maruz kalan kadın: “Sürekli korku ve panik içindeyim”

Cinsel saldırıya maruz kalan kadın hiçbir kurum ya da siyasi partiden destek görmediğini belirtti

Amed’de, cinsel saldırıya maruz kalan E.X., fail erkeğin henüz yakalanmadığını belirterek, ne devletten ne herhangi bir sivil toplum örgütünden ne de siyasi parti ve hukukçulardan destek görmediğini belirtti.

10 Aralık’ta E.X. adlı bir kadının cinsel saldırıya maruz bırakılması kadınların tepkisine neden olurken, mahallede yaşanan taciz ve çocuk istismarı görüntülerinin sosyal medyaya yansıması sonrası polis, “geniş çaplı bir operasyon” başlatacağını duyurmuştu.

“Hiçbir yerden destek görmedim”

Saldırıdan sonra çocuklarını okuldan almak zorunda kaldığını ifade eden E.X., evde çocuklarıyla hapis hayatı yaşamaya devam ettiğini ve kimsenin kapısını çalmadığını dile getirdi. Sürekli bir korku ve panik içinde olduğunu kaydeden E.X., bu konuda ne çocuklarına ne de kendisine psikolojik destek verilmediğini söyledi. E.X., olayın medyada yayınlanmasından sonra ne devletten ne herhangi bir sivil toplum örgütünden ne de siyasi parti ve hukukçulardan destek görmediğini belirtti. E.X., yaşadığı olayın hemen ardından birçok kadının tepki gösterdiğini fakat sonrasında kendisi ve çocukları için herhangi bir girişimde bulunulmadığını da sözlerine ekledi.

Günün Haberleri

More in Kadın