Takip Et

Güncel

Cinsel saldırı faili Abdulkadir K. yurtdışına kaçtı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan İ.Y isimli kadının, hakkında “sistematik cinsel saldırı”dan suç duyurusunda bulunduğu Abdulkadir K.’nin yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan İ.Y. isimli kadının 2017 yılından bu yana kendisine cinsel saldırıda bulunduğu ve şiddete maruz bıraktığını belirterek hakkında suç duyurusunda bulunduğu Abdulkadir K.’nin yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı. 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; fail Abdulkadir K.’nin önce Kıbrıs’a, oradan da  Ukrayna’ya gittiği öğrenildi. 

Hakkında ‘bahis oynatmak’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlarından daha önce soruşturma açıldığı bilgisine ulaşılan Abdulkadir K.’nin ‘dolandırıcılık’ suçlaması ile yargılandığı mahkemece hakkında “zorla getirilme kararı” çıkarıldığı da öğrenildi.

‘Aile fertleri hakkında da suç duyurusunda bulunuldu’

Yaptığı suç duyurusunda Abdulkadir K.’den gördüğü şiddet nedeniyle düşük yaptığını anlatan İ. Y., kendisini tehdit ettikleri gerekçesiyle Abdulkadir K.’nin aile fertleri hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu. 

İ.Y.,  Şahmaran Kadın Platformu ile Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu’na başvurarak, hukuki ve psikolojik destek talebinde bulunmuştu. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler