Connect with us

Kadın

Cinsel saldırganı ‘samimi’ bulan mahkeme beraat kararı verdi

4 kardeş imam olan babaları hakkında cinsel saldırıya uğradıkları için şikayetçi oldu, mahkeme sanığı “samimi” bularak beraatine karar verdi

İmam olan babaları C.K. tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılan 3 kardeş, kendilerine yardımcı olan ablalarıyla birlikte, saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

Amed’de aileleri ile birlikte yaşayan F.K. ve N.K. ve L.K., 2017 yılının Temmuz ayında İstanbul’da yaşayan ablaları P.K.’ye mesaj atarak, İmam olan 50 yaşındaki babaları C.K.’nin kendilerini cinsel istismar ve cinsel saldırıya maruz bıraktığını anlattı. Bunun üzerine savcılığa başvuran abla P.K., çocukken kendisini de cinsel istismara maruz bırakan babası C.K.’nin, 3 kardeşine de aynı davranışlarda bulunduğunu, kardeşlerinin korktukları için bir şey yapamadığını ve durumu mesajla kendisine bildirdiklerini söyleyerek, şikayette bulundu.

Savcı 30 yıl hapis istedi

Kardeşlerin suçlamaları doğrulamasına karşın, C.K. ise suçlamaları reddetti, serbest bırakıldı. Daha sonra devam eden davada “çocuğun cinsel istismarı” iddiasıyla, 10 yıldan 30 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, 4 kızının birlikte şüpheliye iftira etmesini gerektirecek bir husumetin olmadığını vurgulayan savcı, şüphelinin kan bağı olan kişilere karşı cinsel saldırı suçu işlediğine dikkat çekti.

Saldırganı “samimi” bularak beraat verdiler

Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, karar duruşmasında, mağdurların beyanlarının çelişkili olduğunu, mahkeme aşamasında kendi aralarında kurdukları bir plan dahilinde babalarına iftira attıkları yönündeki beyanları, tanık olarak dinlenilen diğer kız kardeşlerinin mağdurların bu planını doğruladıkları vurguladı. Değişen ifadeleri değerlendiren savcılık sanık C.K.’nin suçu işlediğine dair her kesin inandırıcı somut delil bulunamadığı gerekçesiyle sanığın beraatını istedi. İddia makamı dava süresince mağdurlar üzerindeki baskıları ise dikkate almadı.

Kararını açıklayan, Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Elif Durmaz Asena, Hakim Selma Doğan ve İrem Karaca, oy birliği ile sanık C.K.’nin beraatına karar verdi. Gerekçeli kararı açıklayan mahkeme, sanığın savunma boyunca beyanlarını değiştirmediğini ve samimi olduğunu savundu.

 

Günün Haberleri

More in Kadın