Takip Et

Güncel

CHP’li Öztrak: İmamoğlu zaferi kesinleşti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da 4 milyon 165 bin oy aldığını belirterek, “İmamoğlu zaferi kesinleşti”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da 4 milyon 165 bin oy aldığını belirterek, “İmamoğlu zaferi kesinleşti” dedi.  

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkezi’nde İstanbul’daki seçim sonuçlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Öztrak, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun zaferinin kesinleştiğini söyledi. 

Öztrak’ın açıklaması şöyle: 

“Uzun bir gecenin ardından bu sabah Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu’da ittifakın kazandığı iller ile uyandık. Martın sonu bu illerimizde bahar oldu. YSK Başkanı yapmış olduğu açıklamayla bizlerin bilgilerini teyit etmiştir. Bilgi iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcımız Onursal Adıgüzel ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum. YSK verilerine göre 31 bin 186 sandığın 31 148’i açılmıştır. Açılmayan 38 sandık vardır. Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. 27 bin 171 oy daha fazla almıştır Ekrem İmamoğlu. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır. İmamoğlu zaferi kesinleşti. Sandıkta aldığımızı masa başında yedirtmeyiz. Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Herkes sandıktan çıkana saygı duymak ve kabul etmek zorundadır. Sabah piyasalar sakin başladı. İstanbul, Türk siyaseti ve ekonomi için belirsizlik ögesi olarak görülmemelidir.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler