Takip Et

Güncel

CHP’de ‘Beyoğlu’nda Alper Taş, Kadıköy’de Şerdil Odabaş’nın adaylığı kesinleşti

CHP MYK’da alınan karar doğrultusunda PM’ye sunulan bazı isimler kesinleşti. Buna göre Beyoğu’da Alper Taş, Kadıköy’de Şerdil Odabaş aday olacak.

CHP MYK toplantısında alınan kararla PM’ye sunulan isimlerin bazıları onaylandı. Daha önce salt çoğunluk sağlanamadığı için Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Odabaşı’nın ismi yeniden oylandı. Oy çokluğuyla Odaşı’nın adaylığı kesinleşti. PM’de yapılan oylamada Alper Taş CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak belirlenirken, Muammer Keskin de Şişli Belediye Başkan Adayı oldu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında alınan karar doğrultusunda Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak Alper Taş, Şişli Belediye Başkan Adayı olarak Muammer Keskin, Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı olarak Kemal Çebi, Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak Ali Kılıç, Buca Belediye Başkan Adayı olarak, Suat Nezir ve Seyhan Belediye Başkan Adayı olarak Akif Kemal Akay Parti Meclisi’ne (PM) sunuldu.

İstanbul’un Silivri ilçesi, Ankara’nın Etimesgut ilçesi ve İzmir’in Bayraklı ilçesi için ise CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu PM’den yetki aldı.

Kesinleşen isimler

MYK toplantısının ardından PM’ye sunulan isimlerden bazıları onaylandı.

Toplantıda daha önce salt çoğunluk sağlanamadığı için Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Odabaşı’nın ismi yeniden oylandı. Oy çokluğuyla Odaşı’nın adaylığı kesinleşti.

PM’de yapılan oylamada alınan karar doğrultusunda Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak Alper Taş oy çokluğu ile seçildi. Şişli’de Muammer Keskin ile Küçükçekmece’de Kemal Çebi’nin adaylığı da kesinleşti.

Asaf Güven reddedildi

Toplantıda Hatay Arsuz belediye başkan adaylığı için gösterilen Asaf Güven için kapalı oylama istendi. Oylama sonucunda Güven reddedildi.

CHP PM’nin yeni üyesi Ekrem Kerem Oktay oldu

CHP Parti Meclisi üyeliğinden istifa eden Sevda Erdan Kılıç’ın yerine yedek üye Ekrem Kerem Oktay’ın getirildiği bildirildi.

Geçtiğimiz PM’de İzmir’in bazı ilçelerindeki adaylara tepki göstererek istifa eden Sevda Erdan Kılıç’ın istifasının kabul edildiği aktarıldı. Kılıç’ın yerine yedek üye Ekrem Kerem Oktay’ın PM üyeliğine getirildiği öğrenildi.

Ekrem Kerem Oktay da Twitter hesabından PM toplantısına çağrıldığını duyurdu. Oktay, “Parti Meclisi toplantısına resmi davet biraz önce tebliğ edildi. Bugün PM toplantısında temelde 3 konumuz var. Hukukun üstünlüğü, liyakat ve adalet. Kararlar hukuka uygun olmalı, partiye bir fazla oy kazandıracaklar ön safta yerini almalı ve kimse düşüncesi, inancı nedeniyle ayrımcılığa uğramamalı. Bugün bu değerler için yerimizi alacağız.” açıklamasını yaptı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler