Takip Et

Güncel

CHP Karabağlar İlçe Meclis Üyesi Dila Koyurga Erdoğan’a hakaretten gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suç duyurusunda bulunduğu 5 CHP üyesinden birisi olan Dila Koyurga, 7 yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı.

CHP Karabağlar İlçe Meclis Üyesi Dila Koyurga, 2013 yılında dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımları dolayısıyla gözaltına alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabağlar İlçe Meclis Üyesi ve CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Temsilcisi Dila Koyurga, 2013 yılında o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındı.

Yerel seçimlerde Karabağlar Belediyesinde meclis üyesi seçilen Dila Koyurga hakkında, 2013 yılında o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili yaptığı paylaşımlar dolayısıyla suç duyurusunda bulunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan Dila Koyurga gözaltına alındı.

Ayrıca Koyurga’nın dışında CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve CHP İzmir İl Örgütü Üyesi Caner Gül hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler