Takip Et

Güncel

‘Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne 10 asker cenazesi getirildi’

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik olarak başlatmış olduğu askeri işgal saldırısında kayıplarını kamuoyuna paylaşmıyor. Öte yandan yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne 10 asker cenazesinin getirildiği öne sürüldü

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik olarak başlatmış olduğu askeri işgal saldırısında verilen askeri kayıpların gizlendiği iddia edildi.

Girê Spî ve Serêkaniye arasını çatışmalarda TSK ve bağlı grupların kayıpları arttığı belirtilirken, dün geceden bu yana 10 asker cenazesi Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne getirildiği öne sürüldü.

Yolu şaşırıp kent merkezine gelen ÖSO üyeleri ise, dün gece 100 kayıp verdiklerini ve geri çekildiklerini anlattı.  

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Türkiye’nin verdiği kayıplar artıyor.  

‘Savaş Tüm Sınır Hattına Yayıldı’

 TSK’nin bu arayışına karşılık QSD güçleri Genel Komutanları Mazlum Ebdi’nin daha önceden ifade ettiği şekilde savaş Dicle ile Fırat Nehirleri arasındaki tüm sınır hattına yaydı. Sınır hattı boyunca yerleşik TSK karakollarına eylem düzenleyen QSD, tüm güçlerin beklentisini bozdu. Yine üzerinde anlaşıldığı belirtilen iki kent arasındaki bölgede meşru savunma sürüyor. Urfa ve ilçelerin tamamında birer katları boşaltılan hastanelere sürekli ölü ve yaralı taşınıyor.  

Sadece Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne dün gece 5, sabah saatlerinde de 5 asker cenazesi getirildiği öğrenildi. Dün gece hastaneye 70 tane de adına “ÖSO” denilen grupların yaralıları getirildi. Hastane yolunu şaşırıp ilçe merkezinde gezen yaralı ÖSO mensupları, ilçe halkına büyük kayıpları olduğunu söyledi. Dün gece 100’e yakın yakıp verdiklerini anlatan ÖSO grupları geri çekildiklerini anlattı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler