Takip Et

Güncel

Çete üyeleri arasında yapılan tape konuşmasında Süleyman Soylu ayrıntısı: Sarallar Süleyman Soylu’ya büyük para indirmiş

Sedat Şahin’in kurduğu suç örgütüne ilişkin düzenlenen iddianamede teknik takibe takılan şüpheliler arasındaki konuşmalar dikkat çekti. Sanıklar arasında yapılan konuşmada “Sarallar Süleyman Soylu’ya büyük para indirmiş” ifadeleri yer aldı

Sedat Şahin’in liderliğini yaptığı suç örgütüne ilişkin iddianameye göre sanıklardan birinin “Ya, onların Süleyman Soylu’su olsun, bizim Allah’ımız var” ifadesi teknik takibe takıldı.

İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşması geçen günlerde görülen ve iddianame içerisinde sanıkların birbirleri ile yapmış oldukları telefon görüşmelerinin yer aldığı 83 sanıklı davanın dosyasında Süleyman Soylu ile ilgili iddialar yer aldı.

Diken’de Ali Yılmaz’ın haberine göre, sanıklardan Harun Aydın ile Ali Özeroğlu arasında geçen 7 Kasım 2017 tarihli telefon görüşmeside iddianamede yer aldı.

Görüşmede, Aydın, Özeroğlu’na herhangi bir gelişme olup olmadığını soruyor. “Yok baba hayırlı bir haber yok” diyen Özeroğlu’na Aydın “Kaçıncı gün oldu gerçi daha” diyor. Özeroğlu ise “Baba işte cuma gününden bu yana hesapla… Cumartesi bir, pazar iki, pazartesi üç, salı dört… Yedi gün işte, bir haftalık gözaltı süresi aldılar”diyor. Aydın ise devamında “Bir hafta zaten emniyetin direkt hakkı ya. O olağanüstünden dolayı onun bir ay da uzatabiliyor isterlerse” diyor.

‘Süleyman Soylu Üzerinden Bürokrasiye Emniyete Baskı Yapılıyor’

Görüşmenin devamında Ali Özeroğlu “Bu Süleyman Soylu diyorlar baba işte… Süleyman Soylu k… çocuğu daha bir buçuk ay öncesinden böyle bir duyumumuz vardı. Sarallar, Süleyman Soylu’ya büyük para indirmişler. Süleyman Soylu üzerinden bürokratlara, bürokrasiye, emniyete bir baskı yaptığını söylüyorlar; söyleniyordu yani… Bir buçuk ay öncesinden bir buçuk ay öncesinden baba” diyor.

Özeroğlu’nun bu sözlerine karşılık Aydın, “Ya ama o Süleyman Soylu hani o oranın çocuğu hani o tarafın evladı diyelim ama şeyi oralarda onun hiç yaşantısı yok ki ya oraları bilmez yani onun orada” diyor. Reklam

Konuşmanın devamında Ali Özeroğlu ise “Bize … Samsun’a Samsun’a Bafra’ya daha yakında işte demek ki çekiniyor mu ne yapıyorsa baskı mı yapıyorlar işte para mı indirdiler ne indirdilerse amca” diyor. Bu ifade üzerine Aydın, bakan Soylu için “Haa paraya canı az diye duymuştum” diye konuşuyor.

‘Onların Süleyman Soylu’su varsa…’

Özeroğlu, bu yöndeki duyumlarının bir buçuk ay öncesine dayandığını söylerken Harun Aydın, “Ya onların Süleyman Soylu’su olsun, bizim Allah’ımız var” diyor. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler