Takip Et

Güncel

Ceren Özdemir’in katili Arduç’a ‘akıl sağlığı tam’ raporu verildi

Özgür Arduç, dünkü mahkeme kararının ardından, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmişti. Arduç’un akıl sağlığının yerinde olduğu tespit edildi

Ordu’da 20 yaşındaki üniversitesi öğrencisi Ceren Özdemir’i takip edip öldüren katil Özgür Arduç’a bugün getirildiği Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde “Akıl Sağlığı Tam” raporu verildiği öğrenildi.

Tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden cezaevi aracı ve yoğun güvenlik önlemleriyle Elazığ’a götürülen katil zanlısı Arduç, burada cezai ehliyetini engelleyecek düzeyde bir akıl hastalığı olup olmadığıyla ilgili muayeneden geçirilmişti.

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın pazartesi günü yapılan ilk duruşmasında cinayet sanığı Arduç, ifadesi sırasında akıl hastası olduğunu, öldürme hissinin kendi kontrolünde olmadığını, cezaevinden çıkarsa yine cinayet işleyeceğini, tedavi edilmek istediğini söylemişti. Mahkeme katil zanlısı Arduç´un beyanı üzerine, akıl sağlığının tespit edilmesi gerektiği görüşüyle ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden rapor talep edilmesine karar vermişti.

Özgür Arduç, dünkü bu mahkeme kararının ardından, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´ne sevk edilmişti. Tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi´nden sabah saatlerinde cezaevi aracı ve yoğun güvenlik önlemleriyle Elazığ´a götürülen katil zanlısı Arduç, burada cezai ehliyetini engelleyecek düzeyde bir akıl hastalığı olup olmadığıyla ilgili muayeneden geçirilmişti.

Cinayet sanığı Arduç’un, Van´da bu incelemenin yapılabileceği bir kurum olmaması nedeniyle en yakın il olarak Elazığ´a sevk edildiği belirtilmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler