Takip Et

Güncel

Ceren Özdemir’i katleden Arduç tutuklandı

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklı saldırı sonucu öldüren ve sorgusunda suçunu itiraf eden katil Özgür Arduç, adliyeye sevk edildi.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından binadan çıkarılan zanlı, zırhlı araca bindirildi. Bu sırada çevredeki vatandaşlar şüpheli Özgür Arduç’a tepki gösterdi.

Ordu Adliyesi’ne götürülen Arduç, ‘canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

İlk ifadesinde Ceren’i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini anlatan Arduç, “Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. ‘Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim’ diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım” şeklinde ifade verdi.

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Katil, Efirli F Tipi Kapalı Cezaevi’ne nakledilecek.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler