Takip Et

Güncel

Ceren Damar katliamında karar duruşması görülüyor

2 Ocak 2019’da kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından katledilen Ceren Damar Şenel cinayeti davasında 4. duruşması görülüyor

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisiyken 2 Ocak 2019’da kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından katledilen Ceren Damar Şenel cinayeti davasında 4. duruşması görülüyor.

Sanık Hasan İsmail Hikmet, ‘tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan yargılanıyor. 29 Kasım’da görülen ikinci duruşmada savcı, mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 8 yıla kadar hapis cezası istendi.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın bugünkü celsesinde mahkemenin kararını açıklaması beklenirken, Şenel’in ailesi dava öncesi Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Şenel’in babası Mustafa Damar, diğer aile bireyleriyle yaptığı basın açıklamasında adalet beklediklerini söyledi. Açıklamada hazır bulunanlar ise “Ceren Damar için adalet istiyoruz” yazılı pankart açtılar. 

Yaklaşık 100 avukatın hazır bulunduğu salon, erken saatlerden itibaren tıklım tıklım doldu.

Duruşmanın başlamasıyla Türkiye Barolar Birliği Kadın Komisyonu’nun  davaya müdahillik talebi reddedildi.

Sanık Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak “Hem Ceren Damar için hem de Hasan İsmail Hikmet için adaleti sağlamak için buradayız. Sanık katliam yapmamıştır. Sanık isterse şarjörü boşaltabilirdi ama bunu yapmadı” sözleri salonda tepkiye neden oldu.

Ayrıntılar geliyor…

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler