Takip Et

Güncel

Celal Doğan DSP’den adaylığını açıkladı

Celal Doğan, “Siyasetin çok kirlendiği bir ortamda siyasete döndüm. Geçmişi tertemiz bir partiden aday olma şansı doğdu”

Gaziantep’te 1989 ile 2004 yılları arasında üç kez seçimi kazanarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Celal Doğan, bu kez DSP’den aday oldu.

Doğan adaylığını, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’la birlikte açıkladı.

Celal Doğan, “Siyasetin çok kirlendiği bir ortamda siyasete döndüm. Geçmişi tertemiz bir partiden aday olma şansı doğdu” dedi.

İstanbul Şişli için de Mustafa Sarıgül DSP’den aday olmuştu.

Celal doğan kimdir?

Celal Doğan, 1 Ağustos 1943’te Gaziantep’in Nizip İlçesi, Çanakçı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Çanakçı Köyü İlkokulu’nda, orta öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1973–1977 yılları arasında serbest avukatlık yapan Celal Doğan, 1977 genel seçimlerinde Gaziantep Milletvekili seçildi. 1980’e kadar milletvekilliğine devam eden Doğan, bu görevinden sonra tekrar serbest avukatlığa döndü.

1989 yerel seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan ve bu göreve seçilen Celal Doğan, 1994 ve 1999’da yapılan yerel seçimlerde de tekrar aynı göreve seçildi.

1993 yılından sonra uzun süre Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı görevini de yürüten Doğan, Aysel Doğan ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler