Takip Et

Dünya

Çekya ve İtalya da Türkiye’ye silah satışını durdurdu

Çekya İçişleri Bakanı Jan Hamace, Türkiye’ye silah satışının askıya alındığını duyururken, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi De Mayo, İtalya hükümetinin ilerleyen saatlerde Türkiye’ye silah satışının durdurulması kararını duyurabileceğini ifade etti.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgal saldırılarına tepki olarak Avrupa ülkeleri Türkiye’ye silah satışını durdurmaya devam ediyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Çekya Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Jan Hamace, Türkiye’ye askeri araç gereçlerin satılması lisansının askıya alındığını duyurdu. Çekya İçişleri Bakanı Jan Hamace, “Türkiye’ye askeri araç gereç ihracat lisansını askıya aldı” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İtalya Dışişleri Bakanı Luigi De Mayo da ilerleyen saatlerde İtalya hükümetinin Türkiye’ye silah satışının askıya alınması kararını duyurabileceğini söyledi. Lüksemburg’da gerçekleştirilen Dışişleri Bakanları toplantısına katılan De Mayo burada açıklamalarda bulundu. De Mayo, Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye silah satışının durdurulması konusunda fikir birliğinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler