Takip Et

Kültür-Sanat

“Cadı Üçlemesi 13+” filminin ilk fragmanı yayınlandı

Ceylan Özgün Özçelik’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ‘Cadı Üçlemesi’nin ilk filmi olan 13+ filminin ilk fragman yayınlandı. Cadı Üçlemesi’nin yapımcılığını ‘Filmada’ üstleniyor.

Özçelik’in üçlemesi, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dair şifa öyküleri anlatan, farklı türde üç filmden oluşuyor.

Cadı Üçlemesi’ni başlatan korku-dram türündeki kısa film 13+’da on dört yaşında bir kız çocuğunun karabasanına anlatılıyor. Film diyalogsuz olarak izleyicinin karşısına çıkacak.

Cadı Üçlemesi 13+’nın ortak yapımcılığını Özge Özpirinçci ve Tülin Özen üstleniyor.

Film, Ekim ayında 52. SITGES Uluslararası Fantastik Filmler Festivali’nde dünya prömiyerini yaptıktan sonra, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde ve FilmEkimi’nde seyirciyle buluşacak.

Üçlemenin diğer iki filmi

Cadı Üçlemesi’nin ikincisi olan 15+ adlı deneysel belgeselde hapishanedeki kadınların düşlerini ve yaralarını anlatması hedefleniyor. Belgeselin prodüksiyon süreci, Türkiye’nin farklı şehirlerinde devam ediyor.

Fantastik/kara komedi türündeki üçlemenin son filmi 18+ adlı uzun metrajda ise, bir ailenin üç kuşak kadınlarıyla beraber bayram kutlamasına anlatılacak. Filmin finans süreci devam ediyor.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler