Takip Et

Güncel

Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında ‘kırmızı bülten’ kararı

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan ve karara bağlanan davada dosyaları ayrılan Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan ve karara bağlanan davada dosyaları ayrılan Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına hükmedildi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklardan katılan olmadı. Duruşmada söz alan cumhuriyet savcısı, ifadeleri alınamayan Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti.

Talebi değerlendiren mahkeme heyeti, Dündar ve Tanır hakkında yakalama kararı bulunduğunu hatırlattı. Heyet, sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında ifadeleri alınamadığı gerekçesiyle kırmızı bülten çıkarılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi. Bu arada İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi de MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada sanık olarak yargılanan Can Dündar hakkında gıyabi tutuklama kararı ve kırmızı bülten çıkarılmasına karar vermişti.

 

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler