Takip Et

Güncel

Bursa’da Suriyeli mülteci Hamza Acan ırkçı saldırı sonucu yaşamını yitirdi

Bursa’nın Gürsu ilçesinde pazarda çalışan Suriyeli mülteci Hamza Acan’ın Suriyeli mülteci bir kadını savunduğu için saldırıya uğradığı iddia edildi. Acan yaşamını yitirdi.

Mülteci Medyası’nda yer alan habere göre Suriyeli mülteci Hamza satıcılardan aldığı sebzenin kalitesine itiraz ettiği için önce Suriyeli mülteci kadına sonra tüm Suriyeli mültecilere hakaretler savuran satıcılarla konuşmaya çalıştı ancak satıcılar Hamza’ya saldırdı ve kafasından yaraladı.

Irkçı saldırı sonucu hastaneye kaldırılan mülteci Acan tedaviye alındı. Ancak başına aldığı darbenin şiddetinden kaynaklı beyin kanaması geçirdiği belirtilen 17 yaşındaki genç, sabaha doğru saat üç sularında yaşamını yitirdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğünden saldırı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Hamza’ya saldıranlar gözaltında olup olmadığı öğrenilemedi.

2003 doğumlu olan Suriyeli mülteci Hamza Acan, 8 yıl önce Suriye’nin İdlip kentine yönelik saldırılardan kaçarak Türkiye’ye sığınmıştı. Acan ailesi Bursa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünde kayıtlı ve geçici koruma statüsüne sahip.

Hamza Acan’ın babası da oğlu Hamza için adalet istedi. Gazetecilere de seslenen baba seslerinin duyulması için yardımcı olunmasını istedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler