Connect with us

Güncel

Buldan: ‘Tutuklamalarla bizi yıldıramazlar’

HDP Eş Başkanı olduktan sonraki ilk Kadın Meclisi toplantısında konuşan Pervin Buldan, “Gözaltılar tutuklamalar bizim mücadelemizi sekteye uğratamaz” dedi

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Kadın Meclisi toplantısında konuştu.

Buldan, kongrede emeği geçen tüm kadınlara teşekkür etti ve “Kongre bizim için çok anlamlı ve önemliydi. Kongredeki bu coşkuyu hazmedemeyenler hemen operasyona başladılar.  Kongreden hemen sonra önceki dönem Eş Genel Başkalık görevini yürüten Serpil Kemalbay gözaltına alındı. Serpil arkadaşımız hala gözaltında. Bugün de yeni bir operasyonla ağırlıklı kadın arkadaşlarımızı gözaltına aldılar” dedi.

Onların operasyonları asla bizi yıldıramaz

Yargının Kürtlere, barışı ve demokrasiyi savunanlara karşı bir sopa olarak kullanıldığını belirten Buldan, “Adalet ve hukuk Kürtler ve kadınlar olduğu zaman ayaklar altına alınıyor. Deniz Yücel’e uygulanan hukuk HDP söz konusu olunca neden uygulanmıyor? Kadın özgürlüğünden, haktan hukuktan bahsedenlere neden uygulanmıyor?” diye sordu.

Buldan konuşmasında devamla, “Önümüzdeki süreçte 8 Mart ve Newroz var. Kongrenin coşkusu ve moralini 8 Mart tarihine alanlarda meydanlarda yaşamın her alanında hayata geçirmek için bugün burada alacağımız kararlar önemlidir. Yaşanan her türlü hukuksuzluğa karşı HDP’li kadın arkadaşlarım yaşamın her alanında ayakta olacağımızın sözünü veriyoruz.  Onların operasyonları asla bizi yıldıramaz.  Gözaltılar tutuklamalar bizim mücadelemizi sekteye uğratamaz” ifadelerine yer verdi.

Buldan, bu süreçte haksızlığa, cinsel saldırıya maruz bırakılan her kadının elinden tutup yüreğine dokunulması gerektiğini vurgulayarak, “Kadın özgürlük mücadelesini kazanacağına yürekten inanıyorum. Yolunuz ve yolumuz açık olsun” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel