Takip Et

Güncel

Buldan: İstanbul’da bir kez daha AKP’ye ders vermeyi iple çekiyoruz

Kars’ta konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan “23 Haziran’da İstanbul’da bir kez daha AKP’ye ve AKP’nin adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan partisinin bayramlaşma programları çerçevesinde Kars’taydı. Kars Belediyesi’nde gerçekleşen bayramlaşma sonrası konuşan Buldan, şu ifadeleri kullandı: “Belki de uzun süredir ilk defa bizler; Kürt halkı ve Türkiye halkları olarak bayramı bayram tadında kutluyoruz. Hepimizin yüreğindeki, gözlerindeki bayramı karşılarken yaşadığımız sevincin, mutluluğun bir dahaki bayramlara da vesile olmasını temenni ediyorum.“

“Şimdi önümüzde yeni bir yol var; demokrasi ve barış yolu”

AKP hükümetinin iktidar sürecinde başta Kürtler olmak üzere Türkiye halklarının bir bütün olarak inkar edildiğini vurgulayan Buldan, “Bu ülkede milletvekilleri, belediye başkanları cezaevinde rehin olarak tutuldu ve hala tutulmaya devam ediliyor. Barışı isteyen akademisyenler, barıştan yana olan aydın ve yazarlar ve ağzını açan herkes bir şekilde cezalandırıldı ve cezalandırılmaya devam ediliyor. Bu şekilde Türkiye’nin geleceğine zarar verildiğini her zaman söyledik. Şimdi önümüzde yeni bir yol, yeni bir inşa dönemi var. Bu yol demokrasi yoludur, barış yoludur özgürlükler yoludur” diye konuştu.

“AKP gittikten sonra demokratik siyasetin yolları açılacak”

“Biz her şeye rağmen bunu başardık. 7 Haziran’da, 1 Kasım’da, 24 Haziran’da başardık. 31 Mart’ta her türlü engellemeye rağmen başardık ve başarmaya devam edeceğiz” diyen Buldan “AKP gittikten sonra ülkeye demokrasi, barış geleceğini ve demokratik siyasetin yollarının açılacağını dile getirdi.

Buldan şöyle devam etti: “AKP gittikten sonra bu ülkede çocuklar, gençler ve kadınlar geleceklerine umut ve güvenle bakacaklar. Şimdi 23 Haziran’ı bekliyoruz. 23 Haziran’da İstanbul’da bir kez daha AKP’ye ve AKP’nin adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz. İstanbul’da çok Karslı var, çok Serhedli var. Arkadaşlarınıza, yakınlarınıza, akrabalarınıza, yoldaşlarınıza 23 Haziran’da sandığa gitmelerini, oy kullanmalarını ve AKP’ye ders vermelerini söylemenizi rica ediyoruz. Kazanacağımız günler yakındır. Barışın, demokrasinin ve özgürlüklerin geleceği günler yakındır. Bizler geleceğimize, kazanacağımıza söz veriyoruz” dedi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler