Takip Et

Güncel

Boşanma aşamasında olduğu kadını 14 kez bıçakladı: Öldürme kastım yoktu

İzmir’in Bornova ilçesinde, boşanma aşamasında olduğu eşi S.Ş.’yi sokak ortasında 14 kez bıçaklayarak yaralayan Aytekin Ş. hakim karşısına çıktı

İzmir’in Bornova ilçesinde, boşanma aşamasında olduğu eşi S.Ş.’yi sokak ortasında 14 kez bıçaklayarak yaralayan Aytekin Ş. hakim karşısına çıktı. Saldırıya uğrayan kadın, “Olay günü beni telefonla arayıp, ‘Bugün senin ölüm günün olacak’ dedi ve bıçakladı” diye konuştu.

Çamdibi semtinde geçtiğimiz yıl kasım ayında yaşanan olayda, çocuklarını okula bırakan S.Ş., eve dönüş yolunda ayrı yaşadığı ve boşanmak üzere olduğu eşi Aytekin Ş. ile karşılaştı. Aytekin Ş. eşini aralarında çıkan tartışma sırasında 14 yerinden bıçaklayarak, yaraladı. Aytekin Ş. olay yerinden kaçarken genç kadın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Tutuklanan Aytekin Ş. hakkında “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İzmir 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında Aytekin Ş. savunmasında şunları söyledi:

“Eşimle o dönemde ayrı yaşıyorduk. Arayıp para istedi. Okulun orada buluştuk. Kucağında çocuğum vardı. Çocuğumu öpmek isteyince ‘hak etmiyorsun‘ diyerek, önce küfür etti daha sonra bana vurdu. Canım yandığı için canını yakmak amacıyla birkaç kez sırt ve boynunun üst kısmına sert olmayacak şekilde bıçakla vurdum. Daha sonrada bıçağı atarak oradan ayrıldım. Benim öldürme kastım yoktu.”

‘Sen bugün öleceksin bunu hak ettin’

S.Ş. ise eşinden sürekli şiddet gördüğünü, bu nedenle de önce sığınma evine gittiğini sonra da babasının yanına döndüğünü söyledi.

Aytekin Ş. ile sokakta karşılaştıklarını belirten S.Ş. kendisini arayıp para istemediğini ve Aytekin Ş.’nin kendisini darp ettikten sonra “Sen bugün öleceksin bunu hak ettin” dediğini aktardı. S.Ş. ifadesini şöyle tamamladı:

“Olaydan önce bana güzel mesajlar atıyordu. Ben de barışmak için umut ediyordum. Ama bana bunu yaptığı için kendisinden şikayetçiyim.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler