Takip Et

Güncel

BÖG savaşçısı Mustafa Kalafat Dersim-Pülümür’de yaşamını yitirdi

Birleşik Özgürlük Güçleri(BÖG) bir açıklama yaparak savaşçıları Mustafa Kalafat(M.Ali Kasırga)’ın 11 Ağustos’ günü Pülümür’de yaşanan ve HPG komutanlarından Atakan Mahir’in içinde bulunduğu 10 gerillanın yaşamını yitirdiği çatışmada yaşamını yitirdiğini belirtti

Birleşik Özgürlük Güçleri resmi twitter adresinden yaptığı açıklama ile BÖG savaşçısı Barış Mustafa Kalafat (Mehmet Ali Kasırga)’ın Dersim’de yaşamını yitirdiğini duyurdu.

BÖG tarafından yapılan açıklamada  “Birleşik Özgürlük Güçleri ve HBDH savaşçısı, Mehmet Ali Kasırga yoldaşımız 11 Ağustos günü Pülümür’de faşist TC ordusu ile kahramanca çarpışan Atakan Mahir ve yoldaşlarıyla birlikte ölümsüzleşmiştir” denildi.

Birleşik Özgürlük Güçleri(BÖG) tarafından yapılan açıklamada yaşamını yitiren Mehmet Ali Kasırga’ya dair şöyle denildi;

‘’Mehmet Ali yoldaş, çocukluk yıllarından bu yana devrimci mücadele içerisinde yer almıştır. Çerkes halkının bir evladıdır. Mehmet Ali yoldaşımız tıpkı Doğan ve Cihan yoldaşlarımız gibi Sinop’ta doğmuş, lise ve üniversite yıllarında mücadelede aktif rol almıştır. Şehit Muzaffer Kandemir yoldaşımızla aynı şantiyede ter dökmüş, işçi sınıfının mücadelesini omuzlamıştır. Gençlik mücadelesinden, proleteryanın kurtuluşuna dağlara uzanan yolda ömrünü bu kavgaya adamıştır. 2015 Kasım Atılımı ile birlikte özgür alanlara gelmiş, Merkez Komutanlık bünyesinde BÖG’ün kurucu kadroları arasında yer almıştır. Uzun bir süre Medya Savunma Alanları’nda Rasih Kurtuluş Müfrezesinin komutanlığını yapmıştır. Birçok savaşçının doğrudan yetiştirilmesinde ve birçok farklı birimin yönetiminde bizzat görev üslenmiştir. Medya Savunma Alanları’ndan Rojava’ya birçok alan ve cephede savaşmıştır. Halkların Birleşik Devrim Hareketi(HBDH)’nin donanımlı bir savaşçısı olarak Türkiye dağlarına doğru yola koyulmuştur.’’ifadelerine yer verildi.

BÖG açıklaması şu vurgularla sona erdi;

‘’Birleşik Özgürlük Güçleri olarak bizler, azgınca saldıran AKP faşizmini yenmek için dağları ve şehirleriyle dört bir cephede “Gerilla, Özgürlük Gücüdür!” diyen Mehmet yoldaşın sözlerini şiyar edindik. Mehmet Ali Kasırga, bizim 4 yıllık Özgürlük Gücü olma öykümüzün en ileri, en donanımlı, en çalışkan, en savaşçı yoldaşlarımızdandı. Türkiye dağlarına doğru Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nden yoldaşlarla sürdürdüğü uzun yolculuğunda Atakan Mahir ve yoldaşlarıyla kanı kanına karıştı. Mehmet Ali yoldaşın bu duruşu, Ulaş Bayraktaroğlu’nun dediği gibi “hiçbir yerdeyken her yerde olduğumuzun” ifadesi ve ardı arkası kesilmeyecek yeni atılımların fedakâr bir ifadesidir!’’

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler