Takip Et

Güncel

Birden çok kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan doktorun mahkemesine çağrı

İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde genel cerrahi bölümünde doktorluk yaparken muayene ettiği 4 kadına cinsel istismarda bulunan ve hakkında 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan A.A’’nın şimdi özel hastanede çalıştığı ortaya çıktı

İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde genel cerrahi bölümünde doktorluk yaparken muayene ettiği 4 kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla A.A’ya 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Avukat Ekin Başak Kaynakçı ise, “Amacımız sosyal baskı yaratmak mahkeme heyetinin rahatlığı söz konusu” ifadelerini kullandı. İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki görevine son verilen A.A. şu an özel bir hastanede çalışıyor.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre avukat Kaynakçı mahkeme heyetinin dosyanın üzerine çok eğilmediğini vurgulayarak “Tanıklardan biri emniyet müdürlüğünde farklı, asliye ve ağır ceza mahkemelerinde farklı beyanlarda bulundu. Savcı bu tanığın farklı beyanda bulunmasına herhangi bir itirazda bulunmadı. Ben yalan tanıklıktan şikâyette bulundum” dedi. Kaynakçı, şöyle devam etti: “Bizim diğer taciz edilen üç kadın hakkında yargının genişletilmesi için derinleştirilmesi talebimiz reddedildi. Mahkeme var olan şeyler üzerinden hareket ediyor, derinleşmiyor.”

Sanık A.A’nın ise iddiaları kabul etmediği, hastaneye karşı dava açtığı belirtildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler