Takip Et

Güncel

Bir yabancılaşma resmi: Veliler, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılması istedi

Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda bir grup veli, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını istedi.

Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda bir grup veli, otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını istedi. Okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı.

Okuldaki pek çok velinin; okul idaresi, muhtar ve  Okul Aile Birliğinin de desteğiyle, whatsapp gruplarında diğer sosyal medya platformlarında otizmli öğrencilere karşı bir araya geldikleri iddia edildi.

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken, “Bugün otizmli çocuklar okuldan çıkarken veliler toplanıp çocukları yuhalamışlar, keşke biraz insan olabilseniz” dedi.

“Bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız”

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken, yaşananlara tepki gösterdi:

“Aksaray’da bir okulda otizmli çocukların özel eğitim sınıfı kapatılsın diye tüm veliler ayaklanmış durumda, bugün otizmli çocuklar okuldan çıkarken veliler toplanıp çocukları yuhalamışlar, keşke biraz insan olabilseniz ve bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız.”

“Yazıklar olsun”

“Oğlum otizmli olduğu için okula alınmadığında, 9 yıl önce AİHM’de dava açtığımızda bu işi ciddiye almayıp o günden bugüne yıllardır hiçbir gerçek önlem almayan yetkililer, konunun bu hale gelmesinden siz sorumlusunuz. Günahı vebali sizin boynunuza. Biz çok uyardık, çok çalıştık. Öyle çok çalıştık, sizin yapmadıklarınızı telafi etmek için öyle çok çile çektik ki artık sağlığımızı kaybedecek noktaya geldik, sizlerse gülümseyerek kameralara pozlar vermek dışında pek bir şey yapmıyorsunuz maalesef, yazıklar olsun size giden her kuruş vergime, helal etmiyorum.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler