Connect with us

Güncel

Bir Tayyip Erdoğan klasiği: 372 köy bulunan Efrin’de, Bin köy kurtardı

Erdoğan son zamanlarda yaptığı gerçek dışı söylemlere bir yenisini daha ekledi. Efrin işgali ile ilgili konuşan Erdoğan, 372 köyü bulunan Efrin’de Bin köyü kurtardığını iddia etti.

AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Erdoğan, gerçek-dışı söylemlerine bir yenisini daha ekledi. Efrin işgal harekatı birlikte 7’si ilçe olmak üzere toplamda 372 köy-belde-yerleşim bulunan Efrin’de bin köyün TSK ve cihatçıların kontrolünde olduğunu iddia etti.

Efrin’de toplamda 372 köyün bulunduğu belirtilirken, yürütülen işgal harekatının başarısızlığa uğraması ve işgal harekatının yavaş  ilerlemesine gerekçe olarak kamuoyunu bu sebepten kaynaklı olarak yanılttığı belirtiliyor. Ayrıca bu ilk dezenformatik söylemi de olmadığı geçmişte yaptığı konuşmalardan açığa çıkıyor.

Daha önce de Efrin savunmak için gelen Esad yanlısı milis grupları HTŞ diye adlandırmış ve yaptıkları saldırı sonucunda bu güçlerin geri çekildiklerini iddia etmişti. Daha sonra yapılan yeni takviyeler ve bölgede Esad rejimine bağlı milislerin bulunduğuna dair videonun yer almasıyla birlikte Erdoğan bir kez daha yalanlanmış olmuştu.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel