Takip Et

Güncel

Bir hasta tutsak daha yaşamını yitirdi

Ağrı’nın Patnos ilçesinde bulunan L Tipi hapishanede kalan politik- hasta tutuklu Kinyas Gülcan yaşamını yitirdi

Ağrı-Patnos L Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan 59 yaşındaki politik-hasta tutsak Kinyas Gülcan yaşamını yitirdi. Hasta olmasına rağmen tahliye edilmeyen Gülcan’ın birçok sağlık problemi yaşadığı belirtildi.

Patnos L Tipi Hapishanesi’nde vücudunun enfeksiyon kapsaması sonucu nedeniyle 6 gün önce Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Hastanesi’nde tedavi altına alınan 59 yaşındaki hasta tutuklu Kinyas Gülcan yaşamını yitirdi.

‘Hastaneye Kaldırıldığı Haberi Bize Verilmedi’

Gülcan’ın oğlu Mehmet Gülcan, babasının 6 gün önce hastaneye getirildiğini ancak kendilerine haber verilmediğini belirterek, “Babam birçok kez anjiyo olmuştu. Yine fıtık ve birden fazla hastalığı vardı. Babam geçirdiği ameliyatlardan sonra cezaevinde kaldığı için vücudunun tamamı enfeksiyon kapmıştı. Avukatlar ve biz birçok kez babamızın hastane kalmaması gerektiğini söyleyerek savcılık ve gerekli yerlere başvurduk. Ancak yaptığımız tüm başvurular sonuçsuz kaldı. Babam 6 gün boyunca buradaki tutuklu koğuşunda kalmış ama kimse onunla ilgilenmemiş. Üç gün sonra doktorlar gelip onu yoğun bakıma almışlar. Babamın tüm vücudu bu arada enfeksiyon kapınca hayatını kaybetmiş.  

Bu akşam yapılacak otopsi sonrası Gülcan’ın Iğdır Merkeze bağlı Özdemir (Panîg) köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler