Connect with us

Güncel

Binali Yıldırım: “Sınırlarımıza yönelme var, bunların tedbirlerini alacağız”

AFAD araç teslim töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım “Sınırlarımıza yönelme var, bunların tedbirlerini alacağız” dedi

Başbakan Binali Yıldırım,  Efrin operasyonun amacının bölgedeki terör varlığını sonlandırmak olduğunu belirterek, “Kimsenin de bize nasihatta bulunmasına gerek yok. Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yok. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak gibi bir mecburiyetimiz var” dedi.

Ankara’da, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) araç teslim töreninde konuşan Binali Yıldırım Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit edenlere karşılık verileceğini belirtirken şu sözleri kullandı:

“Türkiye zor bir coğrafyada. Terör bakımından da büyük zorluklar yaşıyoruz. Son 2 senede teröre karşı savunma değil taarruz esaslı yaklaşımlarımızdan dolayı ülkenin her köşesinde devlet otoritesi tam anlamıyla sağlanmış durumda. Bu yetmez hudutlarımız dışında yeni terör alanları oluşuyor. Bunlara karşı da gerekli tebdirleri almamız lazım. Elektronik takip sistemlerini artırıyoruz. Sınırlarımız ötesinden vaki saldırılara karşı gerekli karşılığı veriyoruz.”

“Kimsenin de bize nasihatta bulunmasına gerek yok”

“Bizim amacımız, bölgede terör varlığını sona erdirmek, zaten yıllardan beri çok acı çeken bölge halkının yeni acılara tekrar maruz kalmasının önüne geçmek. İdlib’de rejim güneyden girdi bir sürü insan kuzeye doğru hareket ediyor. Afrin de aynı şekilde. Sınırlarımıza yönelme var, bunların tedbirlerini alacağız. Bu konuda da hiçbir tereddüt yok. Kimsenin de bize nasihatta bulunmasına gerek yok. Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yok. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak gibi bir mecburiyetimiz var.”

Günün Haberleri

More in Güncel