Connect with us

Güncel

Binali Yıldırım: Hiçbir düzeltme yapılmayacak

Başbakan Binali Yıldırım, paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığı veren yasayla ilgili “Hiçbir düzeltme yapılmayacak, dilinde falan da bir sorun yok” dedi

AKP/Erdoğan iktidarından paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığı veren 696 sayılı KHK ile çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kez Başbakan Binali Yıldırım “Yasada düzeltme yapılmayacak” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Suudi Arabistan ziyareti öncesinde havalimanında konuştu. Yıldırım konuşmasında, yapılan düzenlemenin darbe teşebbüsünü engellemek için sokağa çıkan vatandaşları korumak amacıyla getirildiğini belirtti ve şunları söyledi;

“Hiçbir düzeltme yapılmayacak”

“Bu konuşmaların hepsi boş konuşmalardır, onu açıkça söyleyeyim. Sebebi şu, ülkemizde bir 15 Temmuz darbesi olmuştur, 16 Temmuz günü de darbe girişimi ve akabindeki terör olayları bastırılarak milli irade hakim hale gelmiştir.

Ben şunu sormak istiyorum, bu görüşlerini ifade edenler özellikle ana muhalefet partisi darbeye karşı mıdır, değil midir? Darbe zamanı millet sokağa çıkmış, resmi görevli olan, olmayan, ülkesine, bayrağına, vatanına sahip çıkan herkes bu darbeye karşı koymuştur.

Dolayısıyla darbeye karşı koyan vatandaşlarımızın kanuni koruma altına alınmasından daha doğru bir şey yoktur. Buna karşı çıkmak demek vatandaşlarımıza ‘Niye bu darbeye karşı çıktınız’ demektir.”

Hiçbir düzeltme yapılmayacak, dilinde falan da bir sorun yok. Düzenleme, 667-668’deki düzenlemedeki kullanılan hukuki terimlerin tamamen aynısıdır.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel