Takip Et

Güncel

Binali Yıldırım: Asgari ücret enflasyonun altında olmayacak

Bangladeş ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretin enflasyonun altında olmayacağını söyledi

Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretle ilgili soruya, “Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımızı asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir, mağdur olmaması için her türlü tedbiri almıştır” dedi.

Bangladeş ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda konuşan Yıldırım, “Asgari ücret yeni seneye girmeden önce işçi, iş veren ve bakanlık arasında yapılan görüşmelerle belirleniyor. Türk-İş teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak, taraflar bir araya gelecek ve en uygun şekilde ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımızı asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir, mağdur olmaması için her türlü tedbiri almıştır” dedi.

Taşeron düzenlemesine ilişkin de konuşan Yıldırım, “Taşeronların devlette daimi kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalar tamamlanmak üzere. Dolayısıyla birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacak. Şu anda söylenenlere itibar etmeyin” diye kaydetti.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler