Takip Et

Güncel

Bilindik manipülasyon: Valilik kendini yakan kişiyi “Psikolojik rahatsızlıkları” olan biri diye lanse etti

Olayın ardından Hatay Valiliği bilindik açıklamalardan birini yaparak suçu kendini yakmaya çalışan A.Y adlı kişiye yığdı. Valilik yaptığı açıklamada A.Y’yi ‘Psikolojik rahatsızlıkları” olan biri olarak lanse etti

Uzun zamandır işsiz olduğu öğrenilen A.Y. isimli bir kişi, “Çocuklarım aç” diyerek Hatay Valiliği önünde kendini yaktı.

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüpleriyle yapılan müdahale ile kurtarılan A.Y. isimli kişi çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Antakya’da meydana gelen olayda valilik önüne gelen bir yurttaş ‘açım’ diye bağırmasının ardından kendisini ateşe verdi.Uzun bir süredir işsiz olan ve aç olduğunu belirten A.Y. isimli kişiye çevredekiler müdahale etti.

Olayın ardından Hatay Valiliği bilindik açıklamalardan birini yaparak suçu kendini yakmaya çalışan A.Y adlı kişiye yığdı. Valilik yaptığı açıklamada A.Y’yi ‘Psikolojik rahatsızlıkları” olan biri olarak lanse etti.

Açıklama şöyle; “Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımız, tüm ikna çabalarına rağmen eylemini gerçekleştirmiştir. Valilik personelinin müdahalesi ile yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir.

‘Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur’

Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal Hizmetlerden Sosyal Ekonomik Destek Yardımı, çocukları için Şartlı Eğitim Yardımı ve Şartlı Sağlık Yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler