Takip Et

Güncel

Bilindik devlet halleri: Evinin önünde alıkoydular “Pis Kürt” diyerek işkence yaptılar

Her gün başka bir şehirden işkence haberi geliyor. Bu kez de Kocaeli’nde bir kişi kapısının önünde bekleyen üç kişi tarafından alıkonularak ıssız ve karanlık bir bölgeye götürülüp, ırkçı hakaretlerle darp edildi. Tehdit edilen M.A şehri terk etmek zorunda kaldığını belirtti

Gazete Karınca’nın haberine göre: Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 22 Haziran günü saat 22:00 sularında işinden evine dönen 27 yaşındaki M.A. evinin kapısı önünde bekleyen ve kendisini polis olarak tanıtan üç kişi tarafından alıkonuldu. M.A.’nın aktardığına göre kendisini alıkoyanlar onu beyaz renkte Connect marka bir araca bindirdi, Umuttepe mevkiinde bulunan ıssız ve karanlık bir yer olan kent-orman bölgesine götürdü. M.A. kendisine işkence yapanları daha önce hiç görmediğini anlattı.

“Polis diye tanıttılar kendilerini. Ben oraya (kent-orman) gideceğimizi bilmiyordum. Önce insancıl konuştular. Ondan sonra yaşandı işkence. Arabanın yolunu yukarı ormana doğru çevirdiklerinde tedirgin oldum.

“Olayı çözemedim. Ne oldu, neden yaptılar anlamadım. Tedirgin oldum. Polis olduklarına dair kimlik istedim ama kimlik falan da göstermediler.

“Bana ırkçı hakaretlerde bulundular, şehri terk etmemi söylediler, özellikle sırtıma vurdular, sopayla vurdular. ‘Bu memleketi terk edeceksiniz’, ‘Sizin gibi teröristleri burada barındırmayacağız’ gibi sözler söylediler. Ben olayı idrak edemezken bana, ‘Senin kim olduğunu biliyoruz’, ‘Pis Kürt’, ‘Sizi bilmem ne yapacağız’ gibi ifadeler kullandılar.

“Daha sonra arabaya binip gittiler. Ondan sonra bir toplu taşıma vasıtasıyla eve dönebildim. ”Bu olayın ardından M.A. yaşadığı korku nedeniyle şehri terk etmek zorunda kaldığını söyledi.

“Evden eşyalarımı topladım, başka şehre gittim. Şu an başka bir şehirdeyim” diyen M.A. korktuğunu, savcılığa gitse de herhangi bir resmi işlem başlatamadığını bildirdi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler