Takip Et

Güncel

Beytüşşebap’ta kayyumun işsiz bıraktığı genç intihar etti

Şırnak Beytüşşebap Belediyesi’nde işçiyken atanan kayyum tarafından “sözleşmesi bitti” denilerek işsiz bırakılan bir çocuk babası Recep Argan, dün Habur Çayı’na atlayarak intihar etti. Akıntıya kapılan Argan’a halen ulaşılamadı

MA’nın haberine göre: Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Recep Argan adlı yurttaş, Habur Çayı’na atlayarak intihar etti. Edinilen bilgilere göre, evli ve bir çocuk babası Argan, belediyeye atanan kayyum döneminde “sözleşmesi bitti” denilerek işten çıkarıldı. Ekonomik durumu kötü olan Argan, uzun bir süre işsiz kaldıktan sonra yerel seçimler sonrası tekrardan işe girmek için yaptığı görüşmelerden de sonuç alamadı.

Konuyla ilgili bazı aile fertleriyle de tartışma yaşadığı öğrenilen Argan, dün Habur Çayı’na atlayarak, intihar etti. Bazı yakınlarının Argan’ı suya atlamaması için ikna etmek istedikleri ancak başarılı olamadıkları aktarıldı. 

Suya atladıktan kısa bir süre sonra gözden kaybolan Argan için olay yerine çok sayıda arama ve kurtarma ekibi sevk edildi. Ekiplerin gece saatlerine kadar sürdürdükleri çalışmalarda bir sonuç elde edinilemedi. 

Ekipler, bugün de farklı noktalarda arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler