Takip Et

Güncel

Beylikdüzü’nde kayyum protestosuna polis saldırısı: 9 kişi gözaltına alındı

İstanbul Beylikdüzü’nde kayyum atamalarını protesto eden kitleye saldıran polis 9 kişiyi gözaltına aldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beylikdüzü İlçe Örgütü, 3’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Bir AVM’nin tiyatro Salonu’nda gerçekleşen kongreye HDP Gurup Başkan Vekili Saruhan Oluç, HDP İl yöneticileri, PM üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. HDP Gurup Başkan Vekili Saruhan Oluç, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atanan kayyumlara dikkat çekerek sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Konuşmaların ardından gidilen seçimlerde ilçe eşbaşkanlığına Aydın Alp ve Adalet Ünlü seçildi. 

Kayyum protesto edildi

Kongrenin ardından salondan ilçe binasına geçen kitle “Eşbaşkanlık Mor çizgimizdir” pankartı açarak, “Kayyum gidecek biz kalacağız”. “Jın Jiyan  Azadi” sloganları eşliğinde yürüyüşe geçti. Bir süre sonra kitlenin önü polis tarafından kesildi. Yürüyüşe izin vermeyen polis ile kitle arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından pankartı kaldıran kitle, sloganlar eşliğinde yürüdü.

Polis saldırısında 9 gözaltı

Engellemelere rağmen ilçe binasına ulaşan kitleye polis müdahale saldırdı. Saldırıda HDP Avcılar İlçe Eşbaşkanı Mahmut Cakan, parti üyeleri Murat Cakan, Metin Dağ, Alattin Duygun, Ali Çakıl, Mustafa Duman, Mevlut Çalışkan, Mevlüt Yalpazoğlu ve Hüsnü Taş gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.(MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler