Takip Et

Güncel

Beykoz’da cemaat yurdunda cinsel istismar!

Beykoz’da bir cemaat yurdunda, 11 yaşında bir çocuğun başka bir çocuk tarafından istismar edildiği ortaya çıktı

Beykoz’da bir cemaat yurdunda, 11 yaşında bir çocuğun başka bir çocuk tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. İstismarı kendisine ulaştırılan polis tutanaklarından öğrenen CHP önceki dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, “İstismara şahit olan kurs görevlisi, ‘Böyle şeyler yapmayın’ diyerek odadan çıkıyor. Mağdur küçük çocuk ise ‘Abi yapma günah’ diyor” diye açıkladı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı İshaklı Köyü’nde bulunan bir cemaat yurdunda, 2 gün önce 11 yaşındaki bir çocuğun başka bir çocuk tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Söz konusu istismarın, polis tutanağıyla da kayıt altına alındığı ifade edildi. Yaşanan istismarı Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

‘Çocuklarımızı istismara kurban ettirmeyin!’

Polis tutanaklarını bir ailenin kendisine ulaştırdığını kaydeden Yarkadaş, istismara şahit olan görevlinin de suçun işlendiğini görmesine rağmen bir şey yapmayarak göz yumduğunu söyledi. “Dehşet içinde kaldığım polis ifadelerini burada yazamam” diyen Yarkadaş, “Cinsel istismar iki gün önce yaşanıyor. 11 yaşındaki öğrenci şok yaşıyor. Beykoz’un İshaklı Köyü’ndeki kursta yaşanan istismarlar, 11 yaşındaki çocuğun, 13 yaşındaki bir çocuğun kendisine yönelik istismarıyla başlıyor. İstismara şahit olan kurs görevlisi, ‘Böyle şeyler yapmayın’ diyerek odadan çıkıyor. Mağdur küçük çocuk ise ‘Abi yapma günah’ diyor” dedi.

Cemaat yurtlarında yaygınlaşan bir istismar zincirinin olduğunu sözlerine ekleyen Yarkadaş, şunları ifade etti:

“Öğrenciler arasındaki istismar vakalarını önleyen ve önleyecek bir mekanizma da yok. Küçücük çocuklar ailelerinden uzak güvensiz bir ortamdalar. Bu ve buna benzer binlerce cemaat yurdu var! Ne bir denetim var; ne de bu tür vakaları engelleyecek bir sistem. Yeter! “Din eğitimi adı altında çocuklarımızın geleceğini karartmayın! O çocuklar ülkemizin geleceğidir. Çocuklarımızı istismara kurban ettirmeyin! İçimiz acıyor!”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler