Takip Et

Dünya

Beyaz Saray’dan krize ilişkin yeni açıklama

ABD ile Türkiye arasında devam eden kriz karşılıklı açıklamalar ve yaptırımlarla devam ediyor. Bu akşam saatlerinde ise Beyaz Saraydan yeni bir açıklama yapıldı.Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders”Türkiye’nin vergi kararı üzücü ve yanlış yöne giden bir adım” dedi

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı açıklamada ” Türkiye ‘nin vergi kararı üzücü ve yanlış yöne giden bir adım. Erdoğan ve Türkiye, Rahip Brunson’a çok haksız davrandı. Brunson serbest bırakılsa bile vergiler indirilmeyecek ” dedi.

Sözcü Sanders,  TL’nin dolar karşısındaki değer kaybına ilişkin bir soruya ise,“ Türkiye’deki ekonomik durumu ve liradaki düşüşü yakından takip ediyoruz. Bu uzun süredir devam eden bir sürecin sonucu. Amerika’nın attığı adımların bir sonucu değil.” Sarah Sanders, “Rahip Brunson’in bırakılması durumunda Türkiye’ye ek ithalat vergileri kalkmayacak. Bu mesele ayrı. Bizim ulusal güvenliğimizle ilgili Fakat Brunson’un serbest kalması durumunda Türk yetkililere uygulanan yaptırımları kaldırmayı düşünürüz” diye konuştu.

Sanders ayrıca, ” Türkiye’ye uygulanan çelik gümrük tarifesi güvenlik gerekçeleriyle alındı. Bu nedenle Rahip Brunson’un durumuyla ilgili değil” ifadelerini kullandı.

 

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler