Takip Et

Güncel

Beyaz Saray muhabiri; “Trump Türkiye’den bıktı”

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç ile görüştü

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç ile görüştü. Görüşmeye ilişkin ilk haber Bloomberg’in Beyaz Saray muhabiri Jennifer Jacobs’tan geldi. Jacobs, görüşmede ilerleme sağlanamadığını iddia etti.

” Türk büyükelçi’nin isteğiyle”

Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, konuyla ile ilgili yaptığı açıklamada, ” Türk Büyükelçi’nin isteğiyle, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Büyükelçi Serdar Kılıç Beyaz Saray’da bir araya geldi. İkili Rahip Brunson krizini ve ABD-Türkiye ilişkilerini değerlendirdi” ifadelerini kullandı.

“İlerleme gerçekleşmedi”

Bloomberg’in Beyaz Saray muhabiri   Jennifer Jacobs’ın aktardığına göre ulusal güvenlik danışmanı Bolton ve Türkiye’nin ABD Büyükelçisinin yaptığı görüşmede ilerleme gerçekleşmedi. Trump’ın, Brunson karşılığında Türkiye’ye bir şey vermeyi reddettiği aktarıldı. Öte yandan diplomasinin devam edeceği ancak Bolton, ABD’nin pazarlık yapmayacağı mesajı verildi.

Jacobs, tweetinde şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’den bıkan Trump, Brunson’ın serbest kalması karşılığında herhangi bir teklifte bulunmayı reddediyor. Bugün Bolton ve Kılıç arasındaki görüşmede ilerleme sağlanmadı. Diplomasi sürüyor ama Bolton uyardı: ABD pazarlık yapmayacak.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler