Connect with us

Güncel

Berkin Elvan davasının 5. duruşması bugün görülecek

Berkin Elvan davasının Çağlayan Adliyesi’nde görülecek olan 5. duruşma öncesinde Elvan ailesi adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi

Berkin Elvan davasının 5. duruşması bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde görülecek. Duruşma öncesinde Çağlayan Adliyesi önünde bir araya gelen Elvan ailesi ve davanın takipçileri basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması Berkin Elvan’ın ablası Gamze Elvan okudu. Elvan okuduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Oğlumuz için adalet istiyoruz. 16 Haziran 2013’te sabah saatlerinde ekmek almaya yolladığımız oğlumuz Berkin, polisin tarafından başından gaz fişeği vuruldu ve 269 gün komada yaşam mücadelesi verdi. Milyonlar olup uğurladığımız bir halkın toprağına ve yüreğine değil azmine ve umuduna emanet ettiğimiz Berkin’inimizin bugün 5. duruşması. İlk duruşma evladımızı kaybettiten 3 yıl sonra görüldü. Bu davamızın sürüncemeye uğratılmasıdır. Milyonlarca insanın uğurladığı Berkin Elvan’ın davası yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. Muktedirler geçmişten beri bu yöntemi kullanarak halkı yıldırma politikasını izliyorlar. Bizler muktedirlerin uyguladığı politikalara rağmen davalarımızı, çocuklarımızı unutturmamak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizler evlatlarımızın faillerinin yargı önünde adil bir şekilde hesap vermesini istiyoruz.”

Açıklamanın ardından baba Sami Elvan da sanık polislerin SEGBİS ile ifadelerinin alınacak olmasına tepki olarak “Biz istiyoruz ki bugün katil karşımıza çıksın. Bizim istediğimiz tek bir şey var, bu da adalettir”dedi.

Günün Haberleri

More in Güncel