Takip Et

Kültür-Sanat

Bergman, De Sica ve Wenders fimleri beyaz perdede

Sinematek, yönetmenler Bergman, De Sica, Wenders’ın filmlerinin yer aldığı seçkiyi beyaz perdeye taşıyor. 18 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında gösterimi yapılacak olana program Kadıköy Sineması’nda izleyiciyle buluşacak

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi, izleyicilere üç ünlü yönetmenin filmlerinden oluşan bir seçki sunuyor.

Ingmar Bergman, Wim Wenders ve Vittorio De Sica’nın bazı filmlerinin gösteriminin yapılacağı program 18 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

21 filmden oluşan seçki Salı, Perşembe ve Pazar günleri Kadıköy Sineması’nda seyirciyle buluşacak. Her filmin tek gösterimi yapılacak ve filmler orijinal dilinde Türkçe altyazılı olarak gösterilecek.

Bergman seçkisi 18 Nisan’da

Bergman üzerine çekilmiş etkileyici bir belgesel olan Bergman’ın Davetsiz Misafirleri ile açılacak program, Yaban Çilekleri, Persona, Yedinci Mühür, Monika’yla Bir Yaz, Güz Sonatı ile devam edecek ve yönetmenin otobiyografik sayılabilecek filmi Fanny ve Alexander ile son bulacak.

De Sica seçkisi 23 Nisan’da

Vittorio De Sica seçkisinde Bisiklet Hırsızları, Kaldırım Çocukları, Yuvasızlar, Umberto D. gibi Yeni Gerçekçilik akımının önemli örneklerinin yanı sıra İtalyan Usulü Evlilik, Milano Mucizesi ile Kızım ve Benfilmleri de yer alıyor.

Wenders seçkisi 30 Nisan’da

Yeni Alman Sineması’nın kurucularından ve çağdaş Alman sinemasının en önemli figürlerinden olan Wim Wenders’in ise Penaltı Anındaki EndişesiYol Üçlemesi’nin tamamı Alice KentlerdeYanlış Hareketve Zamanın Akışında, Amerikalı Arkadaş, Berlin Üzerinde Gökyüzü ve Paris Texas yapıtları izleyici ile buluşacak.


Programa ilişkin ayrıntılı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler