Takip Et

Emek

Belediye İşçilerinden kuru soğan ve ekmekli protesto

Maltepe Belediyesi işçileri, öğle yemeği davetini protesto ederek ellerinde kuru soğan ve ekmekle belediye binası önünde işine geri dönmek için oturma eylemi yapan Alkan Okuducu’ya destek verdi.

İstanbul’un Maltepe Belediyesi’nde işten çıkarılan Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube yöneticisi Alkan Okuducu, belediye binası önünde başlattığı oturma eylemi 16’ncı gününde devam etti. Okuducu’ya çok sayıda belediye işçisi de destek verdi. 

‘Yemek değil hakkımızı istiyoruz’

Belediyenin vermiş olduğu öğlen yemeğine katılmayan işçiler, kuru soğan ve ekmekle belediyenin tutumunu protesto etti. İşçiler oturma eyleminde yaptıkları açıklamada, “Bugüne kadar bize bir kez olsun yemek vermeyen, hatta aylık yemek ücretlerimizi kesen belediye, haklı mücadelemizi kırmak için bizi yemeğe davet ediyor. Biz yemek değil, hakkımızı istiyoruz. Bir parça ekmeğe ve bir kuru soğana talim etsek de mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Alkan Okuducu işe alınıncaya ve Toplu İş Sözleşmesi’nden doğan haklarımızı alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Açıklamanın ardından işçiler attıkları sloganlar eylemlerine son verdi.(MA)

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler