Takip Et

Makale

Bedrettin Dalan:Ülkenin düzeltilmesi gereken en önemli meselesi ekonomi değil“hukuk sistemidir”

YEDİTEPE Üniversitesi’nin Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan adına düzenlediği ‘Hukuk Makale Yarışması’nın kazananları belli oldu

YEDİTEPE Üniversitesi’nin Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan adına düzenlediği ‘Hukuk Makale Yarışması’nın kazananları belli oldu. Ödül töreninde konuşan Bedrettin Dalan, “Ülkenin düzeltilmesi gereken en önemli meselesi ekonomi değil. Ekonomi, evrensel hukukun bir yan ürünüdür. Eğer ülkede doğru düzgün çalışan bir hukuk sistemi yoksa o ülkenin zengin olma şansı sıfırdır” dedi.

Yeditepe Üniversitesi’nin Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan adına bu sene ilk kez düzenlediği ‘Hukuk Makale Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen ödül törenine Yeditepe Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan Üzeltürk, öğretim üyeleri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

DHA’nın haberine göre birinci, ikinci ve üçüncüye para ödülünün verildiği yarışmaya 40’a yakın başvuru yapıldı. Hukuk doktoru unvanına sahip olmayan hukuk fakültesi öğrenci ve mezunlarının katılabildiği makale yarışmasında, ‘Düşman Ceza Hukuku ve Uygulamaları’ konusu ele alındı. Yarışma sonucunda Göksu Işık birinci, Nuran Haydar ikinci ve Dicle Yağmur Kılıç üçüncü oldu. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler