Takip Et

Güncel

BDSP’den Teslim Demir’in cenazesine çağrı

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu(BDSP) yazılı bir açıklama yaparak Almanya’da yakalandığı kanser hastalığı sonucu yaşamını yitiren Teslim Demir’in 7 Ekim Pazar günü İzmir’in Buca ilçesinde toprağa verileceğini belirtti

Yakalandığı kanser hastalığı sonucu 29 Eylül 2018 tarihinde Almanya’da yaşamını yitiren TKİP’in kurucu önder kadrolarından Teslim Demir(Sinan), Almanya’da yapılacak olan anma töreninin ardından cenazesi Türkiye’ye getirilerek 7 Ekim Pazar günü İzmir’in Buca İlçesinde toprağa verilecek.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu(BDSP) Teslim Demir’in cenaze töreni için yazılı bir açıklama yaptı. BDSP tarafından yapılan açıklamada;

”Türkiye devrimci hareketinin en eski kadrolarından biri olan Teslim Demir (Sinan) yoldaşımız yakalandığı kanser hastalığının ardından 29 Eylül 2018 tarihinde Almanya’da hayata gözlerini yummuştur. Bürokratik işlemlerin ve orada yapılacak anmanın ardından kendi vasiyetine uygun olarak Buca Cemevi’nde düzenlenecek tören sonrasında Kaynaklar Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlanacaktır.

EKİM hareketi ve TKİP’nin kurucu kadrolarından biri olan Sinan yoldaş, biz yoldaşlarına ve ailesine gelen başsağlığı mesajlarının da tanıklık ettiği gibi, siyasal yaşamı ve mücadelesi yalnız bir partiye sığamayacak türden devrimcilerin nadir örneklerinden biridir. 50 yıllık kesintisiz mücadele yaşamı yalnız kararlılık ve inancın, mücadeleye sonsuz bağlılığın değil, siper yoldaşlığının, devrimci değer ve ilkelere sadakatin özlü örnekleri ile doludur.  Bütün devrimci, demokrat, ilerici güçleri, uğruna bir ömür boyu mücadele ettiği işçileri, gençleri, kadınları, tüm emekçi halkımızı, Türkiye devrimci hareketinin bu yarım asırlık çınarını, zor dönem devrimcisini uğurlamak için düzenlenecek törene davet ediyoruz.”

Cenaze töreni yer ve tarih şu şekilde;

Tarih: 7 Ekim Pazar
Yer: Buca Cemevi
Adres: 203/30 sok. Kuruçeşme/Buca-İZMİR
Saat: 13.00

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler