Connect with us

Güncel

BBP ‘tek adam ittifakı’na katılıyor: Seçim ilk turda biter

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “2019 seçimleri AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi ittifakıyla ilk turda biter” dedi

‘Tek adam ittifakı’ büyüyor. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, basın toplantısında, AKP-MHP ittifakının sorulması üzerine, “Sayın cumhurbaşkanımız öncülüğünde AK Parti ile yaptığımız görüşmelerde onların da bu hususta olumlu olduklarını gördük. Daha sonra da Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti arasında da ‘ittifak’ görüşmeleri yapıldı. Büyük Birlik Partisi olarak, bu ‘milliyetçi’‘maneviyatçı’ların birlikteliğini önceleyen ve ‘milli mutabakat’ etrafında birleşilmesini öneren bu ittifakın içerisinde yer alacağımızı ifade ettik. Bunu çok açık yüreklilikle desteklediğimizi ifade ettik. Bir kez daha yineliyorum; biz bu ittifakı destekliyoruz. Büyük Birlik Partisi başından beri bu ittifak görüşmelerinin içindedir, inşallah milliyetçilerin, maneviyatçıların bir milli mutabakat çerçevesinde oluşturacağı bu ittifakın, işbirliğinin içinde olacaktır.”

AKP, MHP ve BBP’nin ittifakından rahatsız olanların fitne sokmaya çalıştığını belirten Destici “Ama bunların hiçbiri bu ittifakın önüne engel teşkil edemeyecektir. Çünkü ittifakın karşısında duranlar için ‘korku paçayı sarmıştır’. Bu ittifakın gerçekleşmesi halinde 2019 Kasım seçimleri birinci turda Allah’ın izniyle bitecektir. Yani AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi ittifakıyla ilk turda biter” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

More in Güncel