Connect with us

Emek

Batman’da DERİTESK temsilciliği açıldı

Deri Dokuma ve Tekstil İşçileri Sendikası(DERİTESK) Batmanda temsilcilik açtı

Türk-İş’e bağlı Deri Dokuma ve Tekstil İşçileri Sendikası (DERİTESK), Batman’da temsilcilik açtı. Sendikanın Örgütlenme uzmanları Hamit Yıldırım ve Veysel Arslan ile Genel Teşkilatlanma Sekreteri Ayhan Yanılmaz, bir kafede basın toplantısı düzenledi. Petrol-İş Sendikası Batman Şubesi Başkanı Şehmuz Kaygusuz’un da katıldığı toplantıda konuşan Yanılmaz, Batman’da yaklaşık 25 bin tekstil işçisinin çalıştığını, kayıt dışı çalıştırılanlar ile bu sayının 30 bini bulduğunu belirterek, işçilerin sendikasız olması nedeniyle yoğun bir sömürüye maruz kaldıklarını söyledi. Batman’da temsilcilik açtıklarını ve tekstil işçilerinin tamamını örgütlemeyi hedeflediklerini ifade eden Yanılmaz, “Amacımız işçilerin hak ettikleri kazançları almaları ve güvenceli bir çalışmaya sahip olmalarıdır” diye konuştu.

Sendikanın örgütlenme uzmanı Veysel Arslan ise amaçlarının öncelikle işçilerin haklarına kavuşması olduğunu belirtti. Mevcut işçilerin hemen hemen tamamının örgütsüz olduğuna dikkati çeken Arslan, “Tüm işçi ve emekçileri sendikamıza üye olması için çabalayacağız. Buradan tüm işçilere sendikamızda örgütlenmeye davet ediyoruz” diye konuştu. 

Petrol-İş Şube Başkanı Kaygusuz da Batman’ın petrol ve petrol işçisiyle anıldığını hatırlatarak, “Batman artık tekstil ve tekstil işçisiyle anılıyor. Sendikamızın burada daha fazla büyümesi için dayanışma içinde olacağız” diye konuştu.

Günün Haberleri

More in Emek