Takip Et

Güncel

Batman M Tipi Hapishanesi’nde isyan eden tutuklular sürgün edildi

Batman M Tipi Hapishanesi’nde dün gece infaz yasasındaki eşitsizliğe karşı isyan eden tutsaklar çevre illerdeki hapishanelere sürgün edildi

Batman M Tipi Hapishanesi’nde kalan tutsakların infaz yasasındaki eşitsizliğe karşı dün başlattıkları isyan sonrası bazı tutsakların sürgün edildiği öğrenildi. Dün akşam koğuşların tutuklular tarafından yakılması sonrası halk hapishane önüne gelip burada beklemeye başlamıştı.

Koğuşların ateşe verilmesi ile birlikte tutuklular “isyan” sloganları atarken, sloganlar hapishane çevresinden de duyulmuş ve hapishaneye çok sayıda ambulans, itfaiye sevk edilirken hapishane çevresi ise çevik kuvvet ve özel harekat polisleri ile ablukaya alınmıştı.

Tutsaklar çevre illere sürgün edildi

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar hapishane önünde bekleyen halk yetkililerin açıklama yapmasını isterken gecenin ilerleyen saatlerinde hapishaneden dumanların yeniden yükselmeye başlamış, saatler ilerledikçe hapishane çevre illerden çok sayıda hapishane aracı sevk edilmişti. Koğuşlarda çıkan yangın söndürülürken, askerlerin tutuklulara biber gazıyla saldırdığı ve yangının söndürülmesinin ardından bazı tutuklular çevre illerdeki hapishanelere sürgün edildiği öğrenildi.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı ise Batman M Tip Hapishanesi’nde çıkan isyana ilişkin yaptığı açıklamada  “Batman M Tipi Cezaevi’nde yaşanan olay kontrol altına alınmış olup olayda herhangi bir yaralanma veya can kaybı bulunmamaktadır” denildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler