Connect with us

Güncel

“Başıma gelecek herhangi kötü bir olaydan polis memuru Kadir Işık sorumludur”

KHK ile işten atılan ve Yüksel Caddesi’nde her gün eylem yapan KHK’lılardan Acun Karadağ, davalı olduğu polisin 1 Haziran’da alanda olduğunu ve kendini provake ettiğini açıkladı

Kanun Hükmünde Kararname ile işlerinden atılanların her gün eylem yaptığı Ankara Yüksel Caddesi’nde olan öğretmen Acun Karadağ, 1 Haziran’da yapılan polis müdahalesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karadağ, kendisine saldırdığı için savcılığa suç duyurusunda bulunduğu bir polisinde orada olduğunu ve kendini provake etmeye çalıştığını açıkladı.

Karadağ’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle: “Dün Yüksel Direnişi basın açıklamasından önce geçen yıl beni taciz ettiği için karakola şikayet ettiğim ve davalık olduğum polis memuru Kadir Işık alana gelmişti. Yanında sivil korumalar vardı. Her zaman eylemin başlamasını bekleyen amir 15dk. önceden eylem başlamadan saldırı emri verdi. İşkence ile gözaltına alındık. Benim şikayetimin 1 yıldır savcılık incelemesinde olduğunu öğrendik. Ancak kendisinin şikayeti derhal işleme kondu ve ben polise tacizci, sapık demekten yargılanıyorum. Aralarında dava olanlar için husumet oluştuğunu düşünen yasaya göre o polis benim eylem alanımda görevli olamaz. Şikayet etmeme rağmen dava açılmamasını kullanarak geçen yıl defalarca eylem alanına gelip kimyasal gazı mesafeden suratıma sıktı. Her defasında hastanelik oldum. Yaklaşık 7-8 aydır bu alanda görevli değildi. Dün neden geldi, amacı nedir? Beni tahrik ederek açtırdığı dava dosyasına bir şeyler eklemeyi mi, yoksa bana zarar vermeyi mi planlıyor? Bayram tatili dolayısıyla savcılığa suç duyurusunda bulunamadım. Buradan kamuoyuna duyurayım. Başıma gelecek herhangi kötü bir olaydan öncelikle polis memuru Kadir Işık ve onun alana gelmesini engellemeyen EGM sorumludur. Yapabileceklerinin sınırı olmayan bu şahsın bana zarar vermesinden endişeliyim. Çünkü iktidarın politikalarına karşı yaptığımız bu direnişi şahsına yapılmış gibi algılamakta, olayı kişiselleştirmektedir.

Bu şahıs hakkında 1 yıl önce yaptığım şikayetin bir an önce işleme konmasını istiyorum.Bu konuda hukuk bürolarını,kadın derneklerini yanımda olmaya,dayanışmaya çağırıyorum “

Günün Haberleri

More in Güncel