Takip Et

Dünya

Bangladeş’te yangın: 70 kişi hayatını kaybetti

Bangladeş’in başkenti Dakka’da çıkan yangında en az 70 kişi yaşamını yitirdi. Yangının, 9 saat süren çalışmaların ardından büyük ölçüde kontrol altına alındığı kaydedildi.

Bangladeş’in başkenti Dakka’da çıkan yangında en az 70 kişi yaşamını yitirdi. Yangının, 9 saat süren çalışmaların ardından büyük ölçüde kontrol altına alındığı kaydedildi.

İtfaiye Genel Müdürü Ali Ahmed, şehrin Eski Dakka adı verilen bölgesindeki Chawkbazar muhitinde gece saatlerinde bir binada başlayan yangının, depolarında kimyasal ve plastik bulunan diğer binalara sıçrayarak hızla yayıldığını belirtti.

İtfaiye servisinden Mahfuz Riben, evlerin, mağazaların ve depoların bulunduğu binaların dar sokaklarla ayrıldığı bölgede çıkan yangında en az 70 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Riben, bölgede mahsur kalan çok sayıda kişi olduğundan ve ölü sayısının artmasından endişe edildiğini ifade etti.

İtfaiye Direktörü, en az 50 kişinin de hastaneye kaldırıldığını yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu söyledi. Öte yandan hastanelere giden yüzlerce kişi de yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

2013 yılında da Dakka’da Rana Fabrika binası çökmüş 1100’den fazla çalışan hayatını kaybetmiş, bir başka fabrikada 2012’de çıkan yangında da 112 kişi ölmüştü.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler