Takip Et

Güncel

Bakırköy’de kadın tutsaklara işkence

Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde Esin Kavruk’un da bulunduğu B/6 koğuşuna jandarma robocoplar ile saldırı düzenledi

Savaş karşıtı paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan ve hala Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde bulunan Esin Kavruk’a yeni bir gözaltı kararıyla iç beden muayenesi, kan, tükürük örneklerin alınması için TMŞ’ye götürülmek istenmişti.

Bugün gelen bilgiye göre ise Bakırköy Hapishanesi’nde Esin Kavruk’un da kaldığı B/6 koğuşuna jandarma robocoplar ile saldırı düzenlendiği aktarıldı. Aktarılan bilgiye göre Esin Kavruk’un koğuştan alındığı, koğuştaki kadınların da saçlarından sürüklendiği, koğuşun darmadağın hale getirildiği öğrenildi. Duruma tepki gösteren tutsakların 5 saat boyunca hücrelere konulduğu öğrenildi.

Hapishane idaresi: Koğuşu basar ve polise teslim ederiz

Esin’in hapishane yönetimi ile ilgili yaptığı görüşmede, hapishane müdürünün kendisine “Savcılığın talimatı var. Kendi isteğinle bunu yapmazsan TEM polisi tarafından gözaltına alınıp zorla bu uygulamayı yapacaklar” dediği ve bunun üzerine B/6 Koğuşu’nda bulunan diğer tutsakların da karara tepki göstererek Esin’i polise teslim etmeyecekleri aktarılmıştı. Hapishane müdürü de “O zaman biz de koğuşu basar ve polise teslim ederiz” şeklinde konuştuğu aktarılmıştı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler