Connect with us

Emek

Bakan Sarıeroğlu’ndan taşeron açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, KHK ile yapılan taşeron düzenlemesiyle 450 bin taşeron işçinin sürekli işçi kadrolarına geçeceğini açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, KHK ile getirilen taşeron düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu, 450 bin taşeron işçinin sürekli işçi kadrolarına geçeceğini belirtti.

Sarıeroğlu, düzenleme ile birlikte getirilen sınav sistemine ilişkin olarak, “Sınav yaptıkları işle alakalı olacak” dedi. Sarıeroğlu, ayrıca  belediyelerde personel çalıştırmaya dayalı hizmet alımı kapsamında çalışanların tamamını, belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrolarına alacaklarını kaydetti.

Eleme anlamı taşıyacak hiçbir düzenleme yapmadıklarını savunan Sarıeroğlu, “Bu anlamda, mevcutta çalışan kardeşlerimizin içi de rahat olsun. ‘Çöp, park, bahçe, temizlik işçilerini kapsama almıyor’ şeklinde bazı bilgi kirlilikleri var. Orada daha ileri bir düzenleme yapıyoruz. Orada, hizmet alımlarının tamamını hiçbir şekilde personel alımı kriteri de koymadan, tüm park, bahçe, temizlikle ilgili ihaleleri artık belediyelerimizde ortadan kaldırıyoruz. Tamamı, belediyelerimizin iktisadi teşekkülleri üzerinden gerçekleştirilecek” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Emek