Takip Et

Güncel

Bakan Pakdemirli:‘Hangi market ucuzsa ürünleri oradan alın’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,“Vatandaş bakacak mevsimi olmayan meyve sebze pahalıysa mevsime göre tüketim yaparsa ürünlerde dengeleme oluşacaktır”

Fiyatlardaki pahalılığın mevsimi olmayan ürünlerin kullanılmasına bağlayan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Vatandaş bakacak, mevsimi olmayan meyve sebze pahalıysa mevsime göre tüketim yaparsa ürünlerde dengeleme oluşacaktır” dedi.

‘Hangi market ucuzsa ürünleri oradan alın’

Bir başka çözüm önerisi olarak da ürünlerin ucuza satıldığı marketlerin araştırılmasını sunan Pakdemirli, “Hangi market ucuzsa ürünleri oradan almaya yönelirse fiyatlar dengeye ulaşır” şeklinde konuştu.

Kurdukları Gıda Komitesi bünyesinde çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade eden Pakdemirli, “Gıda komitesi özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile çok ciddi çalışmaya başladı. 3 bakan anlık kararları alıyoruz. Birbirimize dokunduğumuz noktalarda çok hızlı kararlar alıyoruz. Birçok konuda geç kalmamış oluyoruz. Hal yasası tabii ki yüzde 30-40. Aynı zamanda perakende yasasını da ele almamız lazım” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler