Takip Et

Güncel

Bakan Kurum: Ücretli poşet uygulamasında ‘yeni güncelleme’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon’da yaptığı açıklamasında ücretli olarak satılan poşet uygulamasının ardından 2021’de depozito uygulamasının geleceğini açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon’da partisinin seçim çalışmasına katıldı ve yurttaşlara bez çanta dağıttı. Bakan Kurum, plastik poşetlerin 1 Ocak tarihinden itibaren ücretli olarak satıldığını hatırlatarak 2021 yılında ise depozito uygulamasının başlayacağını açıkladı.

“Poşete depozito uygulaması 2021’de”

Bakan Kurum, “Çok yakın zamanda sıfır atık yönetmeliğini yayınlayacağız. Bu yönetmelikle birlikte artık biz sokaklarımızda ikili toplama sistemine geçeceğiz. İkili toplama sistemiyle birlikte bir kovamızda cam, metal ve kağıt ambalajları, diğer kovamızda da organik atıkları ayrıştıracağız ve belediyelerimiz de bu ayrıştırılan ürünleri toplama merkezlerinde bertaraf etmek suretiyle bunların geri dönüşümünü gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

“2021 yılında da depozito uygulaması başlayacak.” açıklamasında bulunan Kurum, “2023 yılına geldiğimizde artık bizim hem depozito uygulamasıyla hem plastik poşetlerin ücretli hale gelmesiyle artık çevreye, doğaya daha saygılı şehirlerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler