Connect with us

Güncel

Bahçeli’ye AKP’den ilk yanıt geldi

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına ilişkin AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan “Sayın Bahçeli adım atmıştır, AK Parti yetkili organları da bir karar alacaktır.” dedi

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimlerde Tayyip Erdoğan’a destek vereceğini açıklamasının ardından “Seçim ittifakını ete kemiğe büründürelim” dedi.

Bülent Turan, “Sayın MHP Genel Başkanı’nın açıklamasını saygı ile karşılıyoruz. Ortada net bir tablo var. 16 Nisan’dan sonra halk oylamasında fark azdı-çoktu tartışması geride kaldı. Bir oyla bile olsa artık geri dönüş yok. Uyum yasaları AK Parti’nin görevi değil sadece. İstiyoruz ki tüm partiler bir araya gelsin. Bu sadece MHP ve AK Parti’nin görevi de değil. Biz başından beri ittifakın ülkenin siyasal tarihinde fiilen uygulandığını biliyoruz ama bunun resmi bir karşılığı olmamış. Diyoruz ki tüm partiler bir araya gelsin ittifakın aleni halini ete kemiğe büründürelim. Sayın Bahçeli adım atmıştır, AK Parti yetkili organları da bir karar alacaktır.” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel