Takip Et

Güncel

Bahçelinin veliahtı, Destici konuştu; “Manipülasyonları destekleyenler vatandaşlıktan çıkarılmalı”

Parti genel merkezinde gündeme dair açıklamalarda bulunan BBP genel başkanı Destici ekonomik krizin faturasını eleştirenlere kesti

Parti genel merkezinde gündeme dair açıklamalarda bulunan BBP genel başkanı Destici, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, ABD’nin uluslararası hukuka aykırı olarak tek taraflı saldırgan tutumunun adeta bir ‘ekonomik savaş’ halini aldığını ifade etti. Destici, “‘Aynı gemide değiliz’ diye mesaj paylaşanlar, dövizin yukarı yönde hareketini sevinç çığlıkları içerisinde kutlayanlar bu imtihanda sınıfta kalmışlardır” dedi.

“Manipülasyonlara destek çıkanlar, vatandaşlıktan çıkarılmalı”

“Dolar üzerinden yapılan spekülasyona alkış tutanlarla yüzleşme zamanı artık gelmiştir” diyen Destici, şöyle devam etti:

“Şimdi diyoruz ki, Türkiye’nin ABD karşısında dolar üzerinden maruz kaldığı bu ataklara sevinenler, şakşakçılık yapanlar, Türkiye’nin ekonomi üzerinden maruz kaldığı manipülasyonlara destek çıkanlar, ülkemizin büyümesini, güçlenmesini ve bağımsızlığını hazmedemeyenler Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığından çıkarılmalıdır. Hangi ülkeyi destekliyorlarsa, hangi ülkenin maşası olmuşlarsa gitsinler o ülkenin vatandaşı olsunlar ve o ülkede yaşasınlar. Bakın bunu söylemek elbette ki bizim için de kolay değil ama gerçekten açıktan hainlik yapanlar var, bir de gizli kapaklı olarak bu tür kriz dönemlerini fırsat bilerek gerçek yüzünü gösterenler var. Dolayısıyla bunlar mutlaka ama mutlaka doğru tespit edilerek, iyi tespit edilerek halkın önüne konulmalı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığından çıkarılmalıdırlar.”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler